Verslo naujienos
Naujienos
2016 m. gruodžio 23 d.
Naujienos
 
 
 
Su šventėmis sveikina "Verslios Lietuvos" kolektyvas!
 

Mieli bičiuliai, partneriai, jaunieji verslininkai, aktyvūs eksportuotojai ir visi, kam svarbus šalies ekonomikos augimas!

Intensyvūs, įdomūs, kupini iššūkių metai „Verslios Lietuvos“ komandai: nuvažiavome šimtus kilometrų regionų keliais, susitikome su versliomis moterimis, jaunais verslais, startuoliais, eksportuotojais. Sėkmingai surengti jau dabar dividendų duoda: didžiausi regione gyvybės mokslų ir startuolių renginiai, atidaryti bendradarbystės centrai, tuzinai verslo misijų ir parodų tikslinėse rinkose ir antra tiek mokymų bei seminarų. Analitikų komanda kasdien bent po kartą naršydavo Lietuvos statistikos departamento puslapyje, o vienam dideliam projektui apdorojo 2464 eilutes ir 2464 stulpelius informacijos.

Vis dėlto visi mes esame ne skaičiai, kreivės ar procentai, o žmonės - svajojantys, kuriantys, besirūpinantys. Tai Jūs mus užkrėtėte noru nenurimti, rasti galimybes, kur visi mato sunkumus, kūrybiškai žiūrėti į problemas ir vėl jas paversti naujomis galimybėmis. Jūsų dėka šalis dūzgia kaip avilys! Todėl kviečiame visus ir toliau drauge burtis į spiečių, kuriame norime bendradarbiauti ir kur 2+2 yra daugiau nei 4.

Ačiū jums už klausimus ir aktyvumą! Mes ir toliau analizuosime, kviesime į susitikimus, dalinsimės įžvalgomis – juk visi žinome, kad esame maži tik gyventojų skaičiumi, bet dideli užmojais, ambicijomis ir idėjomis.

Su šventėmis!

Pasiraitojusi rankoves kitų metų darbams,
Verslios Lietuvos komanda

 
 
Lietuviams iš Kembridžo ir Oksfordo – iššūkiai gimtinėje

Kelionės planavimo miestuose programėlę kuriančioje bendrovėje TRAFI praėjusią savaitę tris dienas vyko geriausiuose Didžiosios Britanijos universitetuose tiksliuosius mokslus studijuojančių lietuvių olimpiada. Šitaip TRAFI siekė gabiausiems lietuviams parodyti, kad ir dirbant gimtinėje galima spręsti sudėtingiausius bei globalius technologinius iššūkius.

Kaip sekėsi, pagal ką rinktųsi darbovietę?
 
Kvietimas konsultantams registruotis į Verslo konsultantų tinklą

Skelbiamas naujas konsultantų atrankos į Verslo konsultantų tinklą (VKT) kvietimas. Prašymus tapti VKT nariais kviečiame teikti fizinius ir juridinius asmenis. Plečiame verslo konsultantų teikiamų konsultacijų sritis bei kviečiame teikti prašymus ir atrankos reikalavimų atitikimą pagrindžiančius dokumentus konsultuoti eksporto ir ekoinovacijų temomis (ne tik verslo pradžios ir plėtros).

Daugiau informacijos, kriterijai, reikalingi dokumentai
 
Izraelis – įvairių kultūrų židinys

„Eksportas: Izraelis“ tęsia vertimų biuro „Ars libri“ straipsnių seriją. Nemaža dalis Lietuvos verslininkų siekia rasti verslo partnerių Izraelyje ir į šią šalį eksportuoti savo prekes ar kartu su Izraelio verslininkais vystyti bendrus projektus. Izraelis turi kuo pasigirti. Tai daugelio verslininkų svajonių rinka, trečia šalis pasaulyje pagal verslumo rodiklį ir pirma pagal moterų verslininkių ir vyresnių kaip 55 metų žmonių verslumo rodiklį. Apskritai Izraelis – ta šalis, kurioje gyvenantys žmonės itin greitai nori tapti savarankiškais, todėl jau būdami jauni pradeda kurti savo verslus. Žinoma, tai didelė rizika, tačiau net ir žinojimas, kad viskas gali greitai baigtis nesėkmingai, jų nestabdo. Taigi šiame straipsnyje pristatysime Izraelio verslo kultūrą ir kalbinius niuansus, padėsiančius geriau suprasti šios šalies verslą ir jos verslininkus.

Apie etiketą, kultūrą ir kalbą Izraelyje
 
Karjeros galimybės
 
„Verslios Lietuvos“ karjeros pasiūlymai

VšĮ „Versli Lietuva“ misija – padėti konkurencingiems verslams kurtis ir plėstis Lietuvoje, eksportuoti teikiant mokymų, konsultacijų ir verslo partnerių paieškos paslaugas, naudojant efektyvią organizacijos struktūrą ir partnerių tinklą.

 

Šiuo metu prie kolektyvo kviečiame prisijungti:

 

Taip pat turime praktikos galimybių:

 
Mūsų darbo ir praktikos galimybės
 
Verslo vartai
 
Konsultuoja "Verslios Lietuvos" ekspertai

Portalas "bzn start" sulaukia įvairių klausimų apie verslo pradžią bei vystymą. VšĮ "Versli Lietuva" komanda pateikia atsakymus į skaitytojų klausimus.

 

Ar norint atlikti masažus savo ar klientų namuose reikalingas patentas? Kokie kiti dokumentai reikalingi ir norint juos gauti kur kreiptis?

Skaitykite "Verslios Lietuvos" ekspertų atsakymą
 
Penki patarimai, į ką turi atsižvelgti pradėdamas savo verslo medžioklę

Verslą galima gretinti su medžiokle. Aplinkoje verslo idėjų yra gausybė, kaip ir miške žvėrelių, tačiau sėkmingas medžiotojas ar verslininkas turi pasižymėti tam tikrais gebėjimais –susikaupimas, aiškus planas tikslui pasiekti, efektyvi taktika bei tinkamų įrankių pasirinkimas. Sėkmingai verslo medžioklei neužtenka teorinių žinių, reikia šias žinias pritaikyti praktiškai. Tad VšĮ „Versli Lietuva“ su keliomis Vilniaus miesto aukštosiomis mokyklomis organizuoja verslo idėjų konkursą „Business Hunt“.

Skaitykite patarimus
 
Eksportuotojų duomenų bazė
 
300 unikalių lankytojų kasdien

„Verslios Lietuvos“ Eksportuotojų duomenų bazė (EDB) išlaiko populiarumą net ir šventiniu laikotarpiu. Gruodžio mėnesį EDB lankomumas buvo stabilus – apie 300 unikalių lankytojų kasdien. Šį mėnesį daugiausiai naršančiųjų buvo iš Latvijos, Rusijos, JAV, Estijos ir Švedijos. Įmonės aprašymus aktyviausiai siuntėsi partnerių Lietuvoje ieškantys verslininkai iš Rusijos, Kinijos, JAV, Turkijos, Švedijos.

 

Primename, kad EDB tai – nemokamas įrankis, skirtas užsienio kompanijoms, kurios ieško patikimų partnerių Lietuvoje. EDB skelbiama informacija apie mūsų šalies gamintojus ir paslaugų tiekėjus iš įvairių verslo sektorių. Duomenų bazėje pateikiami detalūs Lietuvos įmonių aprašymai, kontaktinė informacija.

 

EDB registruoti nariai gauną žinutes kaskart, kai platformoje paskelbiami nauji bendradarbiavimo pasiūlymai. Tiesa, dažniausiai partnerių Lietuvoje ieškantys užsieniečiai patys peržiūri EDB esančias Lietuvos įmones, kurių šiuo metu yra daugiau 1300.

Prisijunkite prie EDB dabar!
 
Renginiai eksportuotojams
 
Renginys apie Lietuvos IRT sektoriaus galimybes Japonijoje

„Versli Lietuva“ kartu su Japonijos prekybą skatinančia organizacija JETRO sausio 23 d. Vilniuje kviečia Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonių atstovus į seminarą apie galimybes Japonijos informacinių ir ryšių technologijų rinkoje. Japonijos IRT rinka yra trečia pagal dydį pasaulyje ir antra tarp OECD narių – 311 mlrd. eurų.

 

Daugiau informacijos, registracija
 
Kvietimas statybos sektoriaus įmonėms į verslo misiją Filipinuose

ES-Filipinų verslo tinklas kviečia į statybų sektoriaus verslo misiją Maniloje, kuri vyks kovo 15-19 d. parodos WORLDBEX Philippines 2017 metu. Ši paroda jau dešimt metų laikoma vienu svarbiausių renginių ir labiausiai lankoma statybų sektoriaus ekspozicija Azijoje. Parodoje kasmet dalyvauja apie 500 įmonių iš įvairiausių pasaulio šalių. 10 ES SVV įmonių gali pretenduoti gauti paramą dalyvavimui šioje verslo misijoje.

Daugiau informacijos, sąlygos
 
Lietuvos eksportuotojų forumas 2017

Siekiant didinti Lietuvos įmonių konkurencingumą ir eksporto apimtis užsienio rinkose, Lietuvos verslo konfederacija kartu su verslo vystymo profesionalais „MakesYouLocal” sausio 26 d. organizuoja renginį, skirtą Lietuvos įmonių eksporto įgūdžių tobulinimui bei ryšių vystymui. LEF2017 – išskirtinė ir pirmoji Lietuvoje verslo atstovų ir eksporto profesionalų konferencija, skirta tiek pradedančioms eksportuoti įmonėms, tiek jau sėkmingai svetur įsitvirtinusiam Lietuvos verslui. Praktiniai patarimai, įkvepiantys pavyzdžiai, aštrios diskusijos ir pasiteisinusios idėjos. Jokios sausos teorijos!

Daugiau informacijos, registracija
 
Renginiai pradedantiems verslininkams
 
"Startup Lithuania" metų apžvalga ir diskusija

Kviečiame startuolius, jų ekosistemos dalyvius ir valstybės įstaigų atstovus į "Verslios Lietuvos" startuolių platformos "Startup Lithuania" metų apžvalgos vakarą gruodžio 21 d. "Vilnius Tech Park" centre. Diskusijoje dalyvaus "Practica Capital", "Robos Capital", "Investuok Lietuvoje", "Versli Lietuva", "Deeper", "TRAFI" ir kitų organizacijų atstovai.

Daugiau informacijos, registracija
 
Laiko planavimas: darbe, versle, gyvenime | Šiauliai

Jūsų pageidavimu, kartojame seminarą apie laiko planavimą - sausio 12 d., 17 val. Šiaulių bendradarbystės centre "Spiečius".

Kaip išmokti siekti ir pasiekti tikslus? Kaip atsirinkti prioritetus? Kaip atrasti balansą? Kaip sugebėti matyti visumą ir nepaskęsti smulkmenose? Į šiuos ir panašius praktinius klausimus mums atsakys internetinio portalo Turtinga moteris įkūrėja Jolanta Chlevickienė.

Daugiau informacijos, registracija
 
Verslo vystymas kartu su mentoriumi | Šiauliai

Plėtojant verslą, kyla daug klausimų: kaip pritraukti daugiau klientų, kokie komunikacijos kanalai yra efektyviausi, kaip sukurti produkto ar paslaugos išskirtinumą, kaip suprasti ar verslas sėkmingas ir pan. "Versli Lietuva" kviečia į praktinę, darbinę sesiją „Verslo vystymas kartu su mentoriumi“. Sausio 19 d., nuo 15 val Šiauliuose.

 

Ši mentorystės sesija, tai unikali galimybė susitikti su patyrusiais verslo atstovais, kurie dalinsis savo patirtimi, aktyviai dalyvaus diskusijoje su jumis, patars ir padės jums surasti galimus verslo vystymo būdus bei padrąsins priimti ryžtingus sprendimus.

Daugiau informacijos, registracija
 
<img class="m_-7521843304694021039element-image CToWUd" style="vertical-align: top;" src="https://ci4.googleusercontent.com/proxy/GicWGyThRJb_N23QyPXZUbx8HHIfhY473Ru537mKO054d2bvqBWuGbAU5S4gQxhXljIqAL2aWrmgQzcmZUA-Y63eEKDviViGZdrMKHGRK6P8OQzt9NAW
PRENUMERUOKITE NAUJIENAS